Folyopak Tarihçesi


Hayaller Kuruyor, Bu Hayalleri Hayata Geçirmek İçin Çalışıyoruz

Folyopak Ambalaj 2016 yılında en önemli varlığımız olan hayal gücü ve bu hayallere hayat veren yüksek özgüvenimiz Gaziantep’te sektörde tecrübeli isimlerin bir araya gelmesi ile Türkiye’de yapılmamış olanı yaparak POF Shrink Film üretmek üzere kurulmuştur. Hayalleri hayata geçirmek için yüksek bir özgüvene sahip olmamız, verimli, disiplinli ve planlı çalışmamız gerektiğine inanıyoruz.

Tüm iş süreçlerimizde dinamizme, yenilikçiliğe ve yaratıcılığa değer veriyoruz. Araştırma-geliştirmeye yatırım yapıp, ülkemizde değişimin öncüsü, ilklerin adresi olmayı sürdürüyoruz. Ambalaj sektörünün ihtiyaçlarının tespit edilmesi ile birlikte Polietilen ambalaj malzemeleri üretimi konusunda da yatırımlarına devam ederek 2016 son aylarında Polietilen Film ve Torba üretimine Coex makinalar ile başlamıştır. 2017 yılında da yatırımlara devam ederek mevcut POF Shrink Film ve Polietilen üretim kapasitelerini arttırmıştır.

Tesisimiz 14.000 m2 arazi üzerinde kurulu 10.000 m2 kapalı alana sahiptir. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek makine parkını sürekli genişletmekte ve yenilemekte olan firmamızın kurulu kapasitesi 10.000 ton/yıl’dır. 

Müşteri deneyimi ve memnuniyetinin öneminin, ticari yaşamın gelecek yıllar için de değişmeyeceğini biliyor; faaliyet alanlarımızdaki her türlü müşteri talep ve beklentilerine hızlı ve eşitlikçi bir yaklaşımla, global bir şirket olma hedefiyle ilerliyoruz.

Vizyon

Küresel pazarda yarattığı değerler ile sürdürülebilir büyümesini koruyan, rekabet gücü ile tercih edilen, stratejik bir ortak gibi güven duyulan, çevreye ve insana duyarlı ambalaj firması olmak.

 

Misyon

Ambalaj sektöründe; yurt içi ve dışındaki müşterilerine katma değeri yüksek, yenilikçi ve güvenilir ürün ve çözümler sunmak ve Türkiye’nin ambalaj alanında dışa bağımlılığını azaltıp, küresel hedeflerine marka bilinirliğini artırarak ulaşan bir ambalaj şirketi olmak

 

Üretim

POF Shrink Film

20%

Polietilen Film

80%

Yönetim Kurulu

Hasan Gürkan Bayram

Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Bozkan

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı