HAYATI DESTEKLİYORUZ

Modern yaşam gereksinimleri sadece tasarım ve konfor talep etmiyor, aynı zamanda çevre dostu olmayı da bir zorunluluk haline getiriyor. İnsanlar kendi tüketim alışkanlıkları ile çevre kirliliği ve iklim krizi arasında bir bağlantı olduğunu artık kabul ediyor ve tüketim alışkanlıklarını buna göre değiştirmeye başlıyorlar.

Birçok küresel marka da nihai tüketicilerinden gelen bu talepler doğrultusunda 2025 yılına kadar ürünlerinde kullandığı plastik ambalajların %100’ünün yeniden kullanılabilir, geri dönüştürülebilir ve kompostlanabilir olmasını hedefliyorlar.

Folyopak olarak biz de tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz arasında oluşturduğumuz işbirliğiyle, % 100 geri dönüştürülebilir malzemelerden oluşan, daha az karbon ayak izi oluşturan, yüksek kaliteli ve dayanıklı ürünler için, sürekli olarak teknik iyileştirmeler, araştırmalar ve yenilikler yapıyoruz. Hâlihazırda ürünlerimizin %35'ini geri dönüşüm tesisinden elde ettiğimiz hammadde ile üretiyoruz. Bu oranı artırmak için yatırım ve geliştirme çalışmalarına hızla devam ediyoruz. Yoğun olarak talep edilen geri dönüşüm ürünleri daha ekonomik oldukları için değil, ekosisteme ilave yük getirmedikleri için tercih ediliyor. Sürdürülebilirliğin önemi, coğrafya veya pazar ile sınırlı olmadığı için ürünlerimiz tüm dünya pazarlarına hitap ediyor. Ayrıca ürettiğimiz ürünlerle müşterilerimizin sürdürülebilirlik hedeflerine de ulaşmalarını destekliyoruz.

Folyopak olarak amacımız, 2025 yılına kadar sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak ve iklim etkisini azaltmak için daha çok geri dönüştürülmüş hammadde kullanımı, %100 geri dönüştürülebilir, kompozit ambalaj malzemelerinin yerine alacak mono yapıda % 100 geri dönüştürülebilir, ambalajlar geliştirmektir. Sürdürülebilirlik, inovasyon ve gelişim stratejimizin ayrılmaz bir parçası olduğu için ürünleri sattığımızda sorumluluğumuzun bitmediğine inanıyoruz. Stratejik gündemimizin başında ürünleri geri dönüştürülebilir olarak tasarlamak geliyor.

Kurum kültürümüzün temel taşları olan sürdürülebilirlik ve inovasyon bize, inovasyonu tek taraflı fayda üreten bir süreç olarak değil (yeni bir malzeme geliştirmek ya da üretim süreçlerinde maliyet azaltıcı bir özellik yaratmak gibi), kullanıcı tarafında da fayda odaklı bir anlayış olarak benimsememizi sağlıyor. İnovasyon yaklaşımımız üç taraflı bir yapıdan oluşuyor: Folyopak olarak biz, müşterilerimiz ve bir bütün olarak dünya. Kendi inovasyon kültürümüzde yetiştirdiğimiz mühendis ve sektörün önde gelen ürün tasarımcılarından bazılarıyla yakın işbirliği içinde çalışarak, başından beri alanımızda tasarım ve inovasyon çıtasını yükselterek, müşterilerimize güvenli, yenilikçi ve çevreye duyarlı ürünler sunuyoruz.

Bu sayede üretimde, planlamada ve diğer birçok alanda yenilikçi geliştirmeler yaparak yeryüzündeki ekosistemin bir parçası olarak atalarımızdan teslim aldığımız gibi, hatta yenilikçi geliştirmelerle çok daha iyileştirilmiş bir dünyayı, çocuklarımıza bırakmanın yollarını arıyoruz. Bu yüzden çevre duyarlılığını bir şirket kültürü olarak benimsiyor, her bir çalışanımızda bu duyarlılığın derinlemesine gelişmesi için çaba sarf ediyoruz.


Devam Etmek İçin Tıklayınız

Bizden Haberler

Almanya Interpack Fuarı 2023

Ambalaj sektörünün en önemli ve seçkin fuarlarından biri olan Interpack fuarında, tüm dünyadan müşteri ve paydaşlarımızla buluştuk. Standımızı ziyaret eden değerli ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

Avrasya Ambalaj Endüstrisi Fuarı 2022

Folyopak 12-15 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Avrasya Ambalaj Fuarı’nda yerini aldı. Standımızı ziyaret eden değerli ziyaretçilerimize ve fuar katılımcılarına teşekkür ederiz.

Packaging Innovations & Empack Fuarı 2022

Folyopak 25-26 Mayıs tarihleri arasında Birleşik Krallık’da düzenlenen Packaging Innovations Fuarı’nda yerini aldı. Standımızı ziyaret eden değerli ziyaretçilerimize ve fuar katılımcılarına teşekkür ederiz.