MODERN ZAMANLAR

Teknolojinin akıl almaz hızdaki gelişimi ve buna bağlı yaşanan kültürel değişimle birlikte, insanlar her zamankinden daha meşgul,

zaman ise çok daha kıymetli hale geldi.

Neredeyse herkes her gün bir yerlere gidiyor, herkesin acelesi var. Yediklerimiz, içtiklerimiz, evde yapılan kahvaltılar değişti, öğünler atlandı, daha fazla dışarıda ya da yolda yemeye, içmeye başladık.

Zamana karşı süren yarışın sonuçlarından biri olarak çevrimiçi alışveriş trendi, tüm dünyada hızla büyümeye devam ediyor. Bu trende Covid 19 pandemi koşulları da eklenince, Amazon, Ali Baba, Ebay gibi pazar yerlerinin yanı sıra, markaların kendi çevrimiçi mağazalarının büyümesi de geometrik olarak artmaya başladı. Yiyecek, içecek, tekstil, kozmetik, beyaz eşya, basın yayın gibi birçok sektörde, gelecek tahminlerine göre 2030 yılında alışverişlerin %80'i internet üzerinden yapılacak.

Bu dönüşüm sadece nihai müşteri satın alma deneyimini değil, tedarik zincirini ve paket-ambalaj ihtiyaçlarını da değiştiriyor. Çevrimiçi alışverişin artması, birincil ve ikincil paketleme malzemelerine olan gerekliliği de artırıyor. Ürünün farklı kanallardan müşteriye hızlı ve güvenli şekilde ulaşması için, daha hafif ve daha az yer kaplayan ambalaj ve paketleme çözümlerine ihtiyaç duyuluyor. Diğer yandan internet alışverişinde ürüne fiziksel temas olmadığı için, müşteri karar yolculuğunda, paket ve ambalajının önemi daha da artıyor.Ambalaj ve paketlerin, her eve ulaşan penetrasyonu markalar için tüketicilerle bağlantı kurmak ve onlara yönelik deneyimleri geliştirmek için kıymetli bir araç haline geldi. Markaların müşterileri ile arasında iki yönlü simetrik iletişim kurmak için paket ve ambalajları kullanmaya başlamasıyla, paket ve ambalajlar bir çeşit iletişim mecrası görevi görmeye başladı. Tüm bu gelişmeler sektörde gelecek için birçok fırsat doğuruyor. Smithers tarafından yapılan özel araştırmaya göre, 2019 yılında dünya genelinde paketleme ve ambalaj sektörü toplam değeri 917 milyar dolar iken 2024 yılında, 1,05 trilyon dolara ulaşacak.”


Devam Etmek İçin Tıklayınız

Bizden Haberler

Almanya Interpack Fuarı 2023

Ambalaj sektörünün en önemli ve seçkin fuarlarından biri olan Interpack fuarında, tüm dünyadan müşteri ve paydaşlarımızla buluştuk. Standımızı ziyaret eden değerli ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

Avrasya Ambalaj Endüstrisi Fuarı 2022

Folyopak 12-15 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Avrasya Ambalaj Fuarı’nda yerini aldı. Standımızı ziyaret eden değerli ziyaretçilerimize ve fuar katılımcılarına teşekkür ederiz.

Packaging Innovations & Empack Fuarı 2022

Folyopak 25-26 Mayıs tarihleri arasında Birleşik Krallık’da düzenlenen Packaging Innovations Fuarı’nda yerini aldı. Standımızı ziyaret eden değerli ziyaretçilerimize ve fuar katılımcılarına teşekkür ederiz.